BASKİ KURBAN BAYRAMINA HAZIR


BASKİ Genel Müdürlüğü olarak görev alanı kapsamında ilimiz genelinde 20 ilçe merkezi ve buna bağlı olarak 232 merkez 898 kırsal olmak üzere 1.130 adet mahallemizde toplam 1.200.000 nüfusa içmesuyu ve kanalizasyon hizmetlerini 7/24 çalışma esasına dayanarak sürdürmekteyiz.

18-26.08.2018 tarihleri arasında ülke genelinde gerçekleştireceğimiz 9 günlük kurban bayramı tatili süresince vatandaşlarımızın huzur içerisinde sorunsuz bir bayram tatili geçirmeleri için ekstra tedbir ve önlemler alınarak çalışmalar tüm hızıyla devam etmektedir.

Özellikle tatilcilerimizin uzun süreli tatillerde tercih ettiği Ayvalık, Gömeç, Burhaniye, Edremit, Erdek, Marmara ilçelerimizin 300 km’lik sahil şeridini oluşturan yerleşim alanlarında vatandaşlarımızın ve yaklaşık 1 milyon misafirimizin rahat ve huzurlu bir bayram geçirebilmesi için kurumumuz sorumluğundaki içmesuyu ve kanalizasyon hizmetlerinde gerekli hazırlıklar yapılmaktadır. Bu kapsamda kesintisiz bir içmesuyu ve sorunsuz kanalizasyon hizmetleri için bölgede bulunan 12 adet atıksu arıtma tesisi ile 88 adet içmesuyu ve atıksu terfi istasyonlarının bakım, temizlik ve onarım çalışmaları tamamlanmıştır. Bu çalışmalarla birlikte bölgede bulunan 23 adet mavi bayraklı plajlarımızın temizliği güvence altına alınmıştır.

Yeraltı su seviyelerindeki azalmalardan, aşırı ve kontrolsüz kullanımlardan kaynaklı içmesuyu sıkıntısı yaşanan özellikle kırsal mahallerimizde sondaj çalışmaları kaynak temizlikleri ve keson içmesuyu kuyusu imalatları hassasiyetle sürdürülmektedir. Ayrıca bazı kırsal mahallelerde tatil süresince tankerler ile içmesuyu depolarına su takviyesi ile ilgili gerekli programlar yapılmıştır. Vatandaşlarımızın bilinçli ve kıymet bilen su kullanım anlayışı ile sorunların minimuma indirilmesi hedeflenmektedir.

9 günlük bayram tatili süresince yukarıda da belirtiğimiz gibi 7/24 hizmet esasına dayalı nöbetçi personellerimizin programları yapılmış acil müdahale araçlarımız gerekli alet e-devlet ve araç-gereçlerle donatılmış vatandaşlarımızın hizmetine hazır hale getirilmiştir.

Olası büyük arızalara karşı gerekli makine-ekipman ve malzemelerimiz ambarlarımızda ve stok sahalarımızda bulunmaktadır.

Tüm bu hazırlıklar sonunda misafirlerimizin ve hemşerilerimizin Balıkesir’de huzurlu, mutlu bir şekilde bayram geçirmelerini temenni eder, hayırlı bayramlar dileriz.


       

Diğer Duyurular Tüm duyurular için tıklayınız.
19 AGUSTOS 2018, Pazar     Sayfayı Paylaş